Bláznům patří svět!

Askana

12. prosince 2010 v 10:22 | Antanee |  Povídky
                                                         Askana

Takže tohle by byl úvod k mému novému příběhu....

Askana není stát,ani země ,ani světadíl...Je to říše.A jestli chcete vědět,jakdlouho tu už Askana je,tak to se od nikoho  a nikdy nedozvíte.Nikdo si nepamatuje kdy vznikla...Zato všichni ví jak vznikla.Prý jednoho svítalo.Slunce už vycházelo,ale měsíc ještě nestihl zajít.Když se střetly paprsky slunce a měsíční zář ozvala se ohlušující rána,jako by někdo zařval když to nejméně čekáte.Po té ráně se ozvalo,nebo spíše neozvalo "pronikavé" ticho.A najednou rozbřesk.Oslnivé světlo donutilo přírodu,aby se začala probouzet...
Šílenou rychlostí začaly růst stromy,nenechme se ale zmást v Askaně se jim říká najláje.V korytech na vodu začala proudit Da Éo-vlastně kapalina vodě nesmírně podobná až na to,že je prudce purpurová.
V Askaně žije pět druhů ras bytostí podobných člověku...
První se jmenují Iové.Jsou to mírumilovní tvorové se zelenou krví.Umí létat ikdyž nemají křídla.Živí se především přírodou a milují slunační světlo,chodí bosi a málo oblečení.
Druzí jsou Holiefi,žijí nahoře,v oblacích a mají tam úžasné paláce.Mají obrovská křídla,často a rádi ovládají počasí.Další tvorové se jmenují Miéni,žijí ve vodě a na plážích mají své dokonalé  domky s bambusovými střechami.Rádi jí ryby a dělají úchvatné šperky z mušlí.
Čtvrtí jsou Najíli,mají velká křídla a obrovitánské tesáky a  pronikavě modré oči.Živí se syrovým masem a umí hypnotizovat pohledem.
Poslední se jmenují Aeniové,žijí ve vykotlaných stromech,mají tmavé vlasy,tradičně spletené do malinkatých copánků.Živí se pouze Ouvým ovocem.

A jestli se ptáte kde Askana je...Tak vám napovím...Je na dně Tichého oceánu,je tady všude,je pod zemí,je na Slunci...A je nikde...Možná neexisuje...Ale...Jestli se tam chcete někdy podívat stačí..Stačí uvěřit....Že opravdu existuje....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kiara Kiara | Web | 12. prosince 2010 v 10:29 | Reagovat

to je úžasné ♥

2 noliel13 noliel13 | Web | 30. prosince 2010 v 10:03 | Reagovat

souhlasím, naprosto superní:)[1]:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama